Početna > Vesti>

Prof. dr Mihal Harpanj, redovni profesor Filozofskog fakulteta u penziji, laureat prestižne nagrade u Slovačkoj

Predsednik parlamenta Slovačke republike Peter Pellegrini na osnovu predloga stručne komisije dodelio je nagrade za razvoj kulture i humanističkog obrazovanja u 2015. g. sledećim istaknutim ličnostima: Andreju Mojžišu (dramska umetnost), Mihalu Harpanju (književne nauke), Zuzani Minačovoj (fotografija i film), Janu Buzašiju (književnost), Martinu Činovskom (likovna umetnost) i Ondreju Lenardu (muzika). Prof. dr Mihalu Harpanju, Dr. h. c. laudatio je održala Mgr. Dana Hučkova, CSc., direktorka Zavoda za slovačku književnost SAV u Bratislavi. Nagrade su svečano dodeljene 19. novembra 2015. g. u zgradi Parlamenta Slovačke republike.

Prof. dr Mihalu Harpanju, Dr. h. c. čestitamo na ovoj značajnoj nagradi i priznanju njegovog naučnog rada.

Predseda  Národnej rady SR Peter Pellegrini na návrh odbornej poroty udelil ceny za rozvoj kultúry a humanitného vzdelávania v roku 2015 nasledujúcim výnimočným osobnostiam: Andrejovi Mojžišovi (dramatické umenie), Michalovi Harpáňovi (literárna veda), Zuzane Mináčovej (fotografia a film), Jánovi Buzássymu (literatúra), Martinovi Činovskému (výtvarné umenie) a Ondrejovi Lenárdovi (hudba). Laudatio na prof. Dr. Michala Harpáňa, Dr. h. c. predniesla Mgr. Dana Hučková, CSc., riaditeľka Ústavu slovenskej literatúry SAV v Bratislave. Ceny boli slávnostne odovzdané 19. novembra 2015 v historickej budove Národnej rady SR.

Prof. Dr. Michalovi Harpáňovi, Dr. h. c. k tomuto významnému oceneniu a uznaniu jeho vedeckej práce srdečne blahoželáme!